שמחת בית השואבה 2006 Simchat Beit Hashoevah
תיזמורת כליזמרים כל ישראל....Kol Yisroel Kleizmer Band

 

 שמחת בית השואבה

ביום רביעי בערב התקיימה חגיגת שמחת בית השואבה במקום הנמוך ביותר בעולם, ים המלח. את הפעילות ארגן מנהל בית חב"ד חוף ים המלח, הרב שמעון אלהרר. כזכור ביום רביעי ירדו גשמים עזים בכל חלקי הארץ, ואולם באזור ים המלח הקיץ היה בעיצומו וכך גם השמחה. מול רחבת קניון "עין התכלת" התקבצו מאות איש שהגיעו בעיקר משש עשרה מלונות ים המלח וכן מערד ומקרית מלאכי.

הערב נפתח בתזמורת הכליזמרים "כל ישראל" שהגיעה במיוחד מצפת, ואחריה כובד רבה הספרדי של ערד, הרב יוסף אלבו לשאת דברי ברכה. הרב אלבו ציין בהשתאות את הפעילות שהחלה רק לפני שנה וחצי במקום וכבר גורפת הצלחה, ובנוסף ציין את חשיבות שמחת בית השואבה, ומאוחר יותר אף הצטרף לחוגגים.

 


את הילדים שהגיעו למקום, ריתק השחקן הנודע מיכאל ווייגל, שאף הלהיב את הקהל בפעלולים ובאבוקות של אש, זכר למה שהיו חוגגים בבית המקדש.

בהמשך הערב הזמין הרב אלהרר את החוגגים לאמירת "לחיים" בסוכה שהקים במקום וסחף את כולם בשירה ובריקודים עד לשעות הקטנות של הלילה.

יש לציין כי לאירוע קדם פרסום מסיבי שהוכנס כחלק מתכנית אירועי "פסטיבל התמר" שמתקיים בימים אלו באזור ים המלח, וכן פורסמו מודעות גדולות בדלפקי המלונות.

לסיכום ניתן לציין שגם בים המלח הורגש השנה מאמר חז"ל "מי שלא ראה שמחת בית השואבה לא ראה שמחה מימיו".

 

 

 

 

   

הרב הראשי לערד הרב יוסף אלבו מברך את הקהל.... Chief Rabbi of Arad,Rabbi Albo blessing the crowd

ריקוד שמחה המוני.... Mass singing and dancing


מכאל וויגל בהופעה מדליקה..... Michael Wiegel in a cool performance

מר קומר בסולו.... Mr Kumer's solo performance