בריאות ומרפא

 

 

 

איכויות המרפא של יסודות הטבע באזור
היקום הזעיר ובו מיקרו אקלים ומינרלים משלו, המכונה ים המלח, הינו מרכז עולמי לתיירות בריאות מן הטבע. ים המלח מהווה לא רק את הספא הטבעי הגדול בעולם, אלא גם מרכז עולמי המספק מרפא והקלה לסובלים משורה ארוכה של מחלות. בים המלח פועלות מספר מרפאות גדולות, כל אחת בעלת התמחות נפרדת. באזור ניתן להשיג השגחה רפואית של מומחים במגוון תחומים בכל ימות השנה. במרכז הרפואי ים המלח ובמרפאות השונות ישנו מידע מחקרי ונתונים מדעיים אודות הסגולות הטבעיות של האזור, הטיפולים והשפעותיהם. השגחה רפואית מוצעת תמיד בטרם התחלת הטיפול.
אחד היתרונות הייחודיים של האזור הינו סביבת התיירות הרפואית התוססת התופסת את מקומם של בתי החולים והמוסדות הרפואיים. לצד טיפולים אמבולטוריים, המתרפאים מוקפים באווירת חג בינלאומית. אין מה שימנע מן המתרפאים את ההנאה שבטיפולים ושבאתרים ההיסטוריים והטבעיים ופעילויות הנופש באזור.

כל מלונות ים המלח מציעים חבילות מיוחדות לשהות ממושכת
מרכז המחקר הרפואי ים המלח: טלפון: 08-6688806

תנאים דרמטולוגיים המטופלים באמצעות הליותרפיה וקלימטותרפיה
על פי ממצאי מרכז המחקר הרפואי ים המלח וממצאי מחקרים עצמאיים, "הטיפול בים המלח בפסוריאזיס מניב באופן עקבי תוצאות טובות". ממוצע משך ההפוגה המתקבלת מחשיפה לשמש בסביבה נינוחה, בשילוב עם טיפולי מרשם דרמטולוגיים, ארוך יותר מאשר בטיפולים חלופיים קונבנציונאליים. טיפולים אלו מהווים חלופה איכותית, נטולת תופעות לוואי, לטיפול ממושך בבית חולים.
השמש העדינה ביותר מאירה בממוצע 330 ימים בשנה מעל לים המלח. בזכות

 

הקרינה האולטרא-סגולה המסוננת, החשיפה לשמש הרבה יותר עדינה. קרני השמש הינן מקור ההקלה המשמעותית לאנשים הסובלים מפסוריאזיס ברחבי העולם.
ניתן לטפל באופן מקצועי גם במחלות עור נוספות, כגון דרמטיטיס אלרגני או בהרת. מרפאות ים המלח מספקות שילוב של טיפולים על מנת להביא להקלה למתרפאים. המתרפאים חוזרים למרפאותינו מדי פעם על מנת להאריך את משך ההפוגה בסבלם.
שלושת חדרי השמש הציבוריים בים המלח, מספר חדרים פרטיים הממוקמים לאורך החוף ואלה הממוקמים בבתי המלון, מספקים את הטיפול הטוב ביותר בעולם לפסוריאזיס. שימו לב: אזרחי גרמניה, דנמרק, אוסטריה זוכים להחזר או מימון מלא של עלות הטיפול הדרמטולוגי בים המלח מידי קרנות חולים מובילות. באיטליה ושבדיה ניתן מימון אלא שהוא מוגבל. מדינות נוספות בודקות כיום את האפשרות לתוכניות מימון. כמה מחקרים מוכיחים כי עלות הטיפול בים המלח יקרה פחות מאשר עלות אשפוז בבית חולים וטיפול קונבנציונאלי.

מצבי שיגרון ודלקת פרקים המטופלים בתלסותרפיה ובלנאותרפיה
במי ים המלח מצויים באופן טבעי 21 מינרלים שונים, 12 מהם לא נמצאים בשום מקווה מים אחר בעולם. מים האגם וסביבתו הינם המתאימים ביותר לטיפול במצבי שיגרון. תלסותרפיה ובלנאותרפיה הינם טיפולים הדורשים רחצה במי מעיינות האזור העשירים במינרלים ומספקים הקלה זמנית על כאבי שיגרון. פלאותרפיה הינו טיפול המערב מריחת בוץ מרפא התורם גם הוא להקלת הכאבים. במקרים מסויימים נדרשים אף טיפולים פיסיים שונים כגון מסאג' נקודתי. כמה מתכונות המים התרמו -מינרלים מוכרות כמקלות על בעיותעיכול. הטיפול, בשילוב עם האוויר החם והיבש והטמפרטורות הגבוהות הקבועות, מפיג את סבלם של המתרפאים.

 


טיפול באמצעות קלימטותרפיה בבעיות בדרכי הנשימה, הפוטר את הצורך במתקנים מלאכותיים.
 
הסביבה נטולת האבקנים והאוויר הבלתי מזוהם בעל אחוז החמצן הגבוה מן הרגיל, הלחץ הברומטרי הגבוה והלחות הנמוכה מקלים על סימפטומים של אסתמה, ציסטיק פיברוזיס ומחלות ריאה מסויימות. כאן למטה,
בים המלח חל שיפור בחמצון של המתרפאים ללא שימוש במתקנים מלאכותיים. כתוצאה משאיפה בלתי פוסקת של חמצן מועשר, הסובלים ממחלות ריאה קשות זוכים להשתחרר ממתקני נשימה מלאכותיים. הוכח מדעית, כי ביקור בן שבוע עד שלוש שבועות משפר משמעותית את רמת החמצן בעורקים, יכולות ביצוע גופנית ורמות חמצן בשינה.

טיפול באמצעות קלימטותרפיה והליותרפיה בבעיות בתפקוד כלילי, דיכאון ויתר לחץ דם
תסמונת דיכאון החורף משפיעה על אנשים המתגוררים באקלימים צפוניים בהם החורף ממושך, קר ומעונן עם שעות אור מועטות. נופש בים המלח עשוי לשמש חלופה נעימה לטיפולי אור קונבנציונאליים בבתי החולים. בדומה לסובלים ממחלות ריאה, לאוויר העשיר באגן ים המלח ולסינון הייחודי של הקרניים האולטרא-סגולות המאירות 330 ימים בשנה, השפעה חיובית מאד על אנשים הסובלים מאי תפקוד כלילי, דיכאון ויתר לחץ דם. מחקר של המוסד הלבבי בבית החולים בני ציון בחיפה חושף, כי לא רק שלא נשקפת כל סכנה לחולים המנמיכים 400 מטרים מתחת לפני הים, אלא שאף מומלץ לעשות זאת. כל הנבדקים במחקר הדגימו שיפור במדידות פעילות לבבית וספיגת חמצן בדם. חולים המתאוששים מניתוח מעקפים הושפעו לטובה משהותם
בים המלח . מחקר נוסף בחן שתי קבוצות נבדקים של מועמדים לניתוח לב פתוח; קבוצה אחת בילתה עד שלושה שבועות לפני הניתוח 400 מטרים מתחת לפני הים, ואילו הקבוצה השניה שהתה במשך אותו זמן בגובה פני הים. לאחר הניתוח המקביל שעברו בני שתי הקבוצות, הוכח כי לא חל שינוי הפעימות ליבם של הנבדקים ששהו 400 מטרים מתחת לפני הים, ואילו בקרב קבוצת הבקרה, בה נבדקים ששהו בגובה פני הים, נמצאו סממנים לתפקוד לבבי לקוי.
הבוץ המפורסם של ים המלח הוכר כממריץ דם. בנוגע ליתר לחץ דם, קבוצת בקרה גדולה בת 72 חולי דלקת פרקים ויתר לחץ דם שנבחנו במהלך טיפול בים המלח הציגו ירידה מסויימת ברמות לחץ הדם הסיסטולי והדיאסטולי. לא נמצאו תגובות קליניות נגדיות כתוצאה מטיפולי הבלנאותרפיה.

 

 

 

 

פרטים

-טלפון

עין בוקק

-

08-6520262

החוף הבינלאומי בים המלח

 < לאתר

08 6584410

"- מרכז טיפול אקלימי "סולריום 400

-

08 6584484

אי.פי.טי.סי. קרלטון (IPTC) מרפאת

-

08 9973117

ד"ר הררי - מלון לוט (DMZ) מרפאת

-

08 6520198

מרפאת ים המלח בסולריום

-

08 6689090

מלון גנים M.B.E. מרפאת

-

08 9979494

קניונית פטרה MedStar מרפאת

-

08 6591127

מלון הייאט Medisea מרפאת

פרטים

--טלפון

עין גדי

-

08 6594813

מרחצאות חמי עין גדי