חסד עם מגורשי גוש קטיף.... Aid for Gush Katif Evacuees
מצרכים לחלוקה.... Products for distribution

 

חסד עם מגורשי גוש קטיף

 

 

 

 

ביום רביעי ( 17/8/05 ) בדקתי במנהלת סל" ע ונאמר לי שכ 200  משפחות ממפוני גוש קטיף עושים את דרכן למלונות ים המלח,  ראשית פרסמתי בכל קבלות המלונות מודעה הפונה לכל מפוני הגוש שניתן לקבל סיוע  24 שעות ביממה בטלפון שלי.

בבואי למלונות פגשתי את נציגי ישובים גן אור, בדולח, רפיח ים, מורג, נצר חזני ע"מ לבדוק אתם במה ניתן לסייעה, הופתעתי לגלות את הבלגן הגדול ,אנשים הגיעו לשם מפורקים ללא כל סיוע ללא ביגוד החלפה, טיטולים ומטרנה לילדים.

זה היה מחזה מחריד לפגוש אנשים מתייפחים בבכי בכל פינה במלון נורא היה ליראות תושב נצר חזני שנעצר עם רכבו באמצע הרחוב בוכה כילד ונותן לי את הדגל של ישובו ואומר לי זהו היה נצר חזני, זה הזכיר לי במקצת את אשר קרה באסון הצונמי.

בינתיים הגיעו אלי פניות מעוזרות סוציאליות ומתושבים לסיוע בביגוד טיטולים ומטרנה, והסעות לקופת חולים בערד הסמוכה ולמרפאת שינים בערד וכו'.

להפתעתי גיליתי שרשויות החוק לא התארגנו בהתאם  וכך בית חב"ד חוף ים המלח נטל יוזמה ונערך לתת סיוע לכל דורש , בשעה 23.00 יצרתי קשר עם ראש המועצה האזורית תמר מר דב לטבינוף ועדכנתי אותו על הנעשה וכך למחרת תיאמתי ישיבה עם נציגי הישובים ועם מזכיר המועצה מר יעקב אקריש שהבטיח לסיעה ככל האפשר ,

בהמשך הערב העמדתי מונית לשרות הפונים והתחלתי בארגון ביגוד  ומוצרי תינוקות.

תוך כדי, יצרתי קשר עם מנהל אתר מצדה מר איתן קמפל שהבטיח כניסה חופשית לאתר מצדה לכל מפוני הגוש כמו"כ יצרתי קשר עם חברות טיולי דז'יפים ע"מ שינעימו את זמנם של הילדים, כך גם דאגתי שיגיע למלון רויאל טאטרון בובות של רענן זיו מערד וכו'.

בינתיים המשיכו להגיע מפונים והמראות חוזרות על עצמם וכך לקראת יום שישי ארגנתי חלוקה שי לכל משפחה הכולל סט מגבות, קיט מוצרי ים המלח, פרח , שקית ממתקים, צלחת עוגות ,חוברות עבודה לילדים ועלון פרשת השבוע ונרות שבת.

הנ"ל חולק אישית לכל משפחה בחדרה במלונות ע"י בנות חב"ד מערד ומבאר שבע , התגובות לא אחרו הבנות התקבלו בחיבוקים ודמעות וכך תושבת בדולח  מרים בן חמו  הודתה באומרה שזה מחמם את הלב ומאוד תומך, טוב שיש עוד אנשים כול כך טובים בעם ישראל שעוד חושבים עלינו לחזק ולתמוך ברגעים כל כך קשים לנו.

 

תודתי נתונה  למסיעים:

מגבות ערד, חברת Sea of Life , מרכז היהלומים ים המלח, מיני מרקט ספיר ים המלח, מלון רויאל, פרחי ערד, קניון ערד,  הגב' יעל שפי, משה בנימין.

 

 

 


מודעה שהופיע בקבלה של המלונות.... A notice psoted at hotel receptions

שבת שלום מכל הלב..... A heartfelt Shabbat Shalom

שי שחולק.... A distributed gift

לא להאמין... בזמן הנכון הגעתן לסוף העולם.... In the right place at teh right time in the depths